Çocuklarda İlk Saç Kesiminin Önemi:


Çocuğunuzla ilk kuaför deneyiminizi hatırlıyormusunuz?onunla kuaföre gidişiniz,onun koltuğa ilk oturduğu andaki tepkileri,aynadan kendiyle gözgöze gelişi,arkasında makaslı bir eli gördüğündeki merakı…  ağlamışmıydı? ilgiyle izlemişmiydi yoksa…                                                                                                                                                   
Çocukların içinde bulundukları ortama verdikleri tepkinin birçok sebebi olabilir,ortama daha önce geldiği durumlarda yaşadıkları,o anki fiziksel ve duygusal ihtiyaçları,girdiği ortamortam hakkında kendisine ne yapılacağının bilgisine sahip olup olmadığı,benzer ortamlarda gördüğü modeller… bu ve benzeri sebeplerle çocuğunuz ağlıyor olabilir.
Çocuğunuzun ilk saç kesimi,kişisel bakım anlamında bir ilk olmasının yanı sıra psikolojik anlamdada oldukça bir deneyimdir. İlk kesimin özellikle ilgi çekici bir ortamda, işini bilen kuaförler tarafından yapılması gerekli olmakla birlikte yeterli değildir.küçük çocuğun bu deneyime psikolojik olarak hazırlanması da çok büyük önem taşır.
Şimdi onların keyifle vakit geçirip traş olabilecekleri MASAL ÇOCUK KUAFÖRÜ var. Oyun odası,ayna içinde LCD ekranlarda çizgifilm yayını, özel tasarlanmış akülü araba koltuklarda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklar…


BAZI ÖNERİLER:


Çocuğunuzun nereye gidildiğini ve orada ne yapılacağını bilmesi büyük önem taşır.
Çocuğunuzun kuaföre geleceği saatte mutlaka uykusunu almış ve karnı doymuş olmasına özen gösterin.
Kesme kelimesinden ziyade saçın düzeltilmesi,kısaltılması yada taranması ifadelerinin kullanılması çocuğunuzu kesme kelimesinin verdiği kaygıdan kurtaracaktır.
Mümkünse saç kesimi için gidilecek ortamı önceden görmesi ve orada bir müddet vakit geçirmesi faydalı olacaktır.
Sizin kuaföre güvenmenizde süreci etkileyecek faktörlerden biri.saç kesimi ile ilgili tedirgin olduğunuzu gören çocuğunuz ''ortada korkulacak bir şey var'' mesajını alır.
Saç kesimi esnasında çocuğunuzun en küçük çabasını bile büyük çoşkularla karşılamalısınız.kuaföre gitmek sizin için çok kolay bir eylem olabilir fakat çocuğunuz için farklı bir tecrübedir ve zorlayıcı olabilir.saç kesiminin büyük bir kısmı çekişme ile geçse bile çocuğunuzun uyum sağlama girişimlerini mutlaka destekleyin.
Gördüğünüz gibi ilk saç kesimi çocuğunuz için oldukça önemli bir deneyim.bu süreçte onu bilgilendirmeniz ve desteklemeniz ise saçının kesilmesi sürecini huzursuz dakikalardan keyifli bir aktiviteye dönüştürecektir.
SIHHATLER OLSUN :)


Bağlarbaşı mah. Bağdat cad. Nevzat bey iş merkezi no:368/55 Maltepe/İstanbul

Tel: 0216 352 58 92
info@masalcocukkuaforu.com